Кафедра економічної кібернетики

Інформація про кафедру

Кафедру економічної кібернетики було створено у 2005 році і на сьогоднішній день її очолює доктор фізико - математичних наук, професор Соловйов Володимир Миколайович

Персональний склад кафедри

На сьогодні, викладання дисциплін, закріплених за кафедрою здійснюють висококваліфіковані фахівців, з яких 1 професор, 4 доценти, 3 старші викладачі, 1 викладач.Професорсько-викладацький склад кафедри

  1. Доктор фізико - математичних наук, професор Соловйов Володимир Миколайови
  2. Кандидат економічних наук, доцент-- Ганчук Андрій Анатолійович
  3. Кандидат економічних наук, доцент-- Соловйова Вікторія Володимирівна
  4. Кандидат фізико-математичних наук, старший викладач -- Денисенко Віктор Сергійович
  5. Старший викладач -- Тобілевич Юлія Євгеніївна
  6. Старший викладач -- Данильчук Ганна Борисівна
  7. Кандидат педагогічних наук, доцент -- Кучай Олександр Володимирович
  8. Викладач -- Чабаненко Дмитро Миколайович
  9. Старший лаборант -- Чабаненко Аліна Миколаївна


Науково-дослідна робота кафедри

Кафедра почала працювати як незалежна структурна одиниця з 2005 н.р. Наукові дослідження проводились за темою „Ринок деривативів як інструмент хеджування фінансових ринків".

З 2006 року кафедра працює над комплексною темою „Використання методів теорії складних систем при дослідженні соціально-економічних процесів" (в 2007 році отримала назву «Моделювання складних фінансово-економічних систем») під загальним керівництвом завідуючого кафедри професора д.ф.-м.н. Соловйова В.М. Вона охоплює підтеми: методи моделювання і прогнозування складних систем (наук. керівник проф. Соловйов В.М.), еконофізика складних систем (наук. керівник проф. Соловйов В.М.), агентне моделювання складних систем (наук. керівник доцент Нагорний В.А.),кількісні методи оцінки складності (наук.керівник викл. Данильчук Г.Б.), дослідження фондових індексів методами ланцюгів Маркова (наук.керівник проф. Соловйов В.М. та викл. Чабаненко Д.М.).

З 2007 року тематика кафедри підтримана грантом Державного фонду фундаментальних досліджень термін 2 роки об'єм фінансування 88,5 тис. грн. Науковий напрям: "Фундаментальні соціально-економічні проблеми" Ф25.8/028 Використання методів теорії складних систем при дослідженні соціально-економічних процесів

З 2008 року на кафедрі працює аспірантура зі спеціальності 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи». В наступному році планується відкриття аспірантури зі спеціальності 08.00.11 "Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці"

Науковий семінар
Щомісячно (остання субота місяця)проходять засідання міжміського постійно діючого науково-практичного семінару «Моделювання складних систем». На семінарі виступають із науковими доповідями молоді науковці та студенти ЧНУ , інших ВУЗів міста Черкаси та України. Зокрема представники Черкаського державного технологічного інституту, Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Запорізького національного університету, Криворізького педагогічного університету, Криворізького технічного університету; представники міністерства фінансів україни. Семінар є відкритим і має популярність в місцевих наукових колах.
Результатом наукових досліджень колективу кафедри є наукові роботи викладачів та студентів, які опубліковані в низці наукових видань.

Конференції
Кафедра економічної кібернетики є організатором проведення:
- Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих науковців „Інформаційні технології та моделювангня в економіці"
- Міжнародної науково-практичної конференції „Моніторинг, моделювання та менеджмент емерджентної економіки" ;
-Другої Міжнародної науково-практичної конференції „Інформаційні технології та моделювання в економіці"

23-25 квітня 2012 р. планується провести Третю Міжнародну науково-практичну конференцію „Інформаційні технології та моделювання в економіці" „Інформаційні технології та моделювання в економіці"

Інформаційний лист цієї конференції можна знайти на цьому сайті.

Наукові зв'язки:
Кафедра підтримує широкі наукові зв'язки, а саме у березні 2008 року було підписано два договори про співпрацю кафедри економічної кібернетики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з університетами :Ben-Gurion University of the Negev (Israel), Information Systems Management Institute (Latvia) В цьому році планується укласти договір про співпрацю з Жешувським університетом університетом, м. Польща.

- КНЕУ ім. Вадима Гетьмана (спільний грант, публікації, участь у роботі спец.ради)
- КНУ ім. Т.Шевченка (планується спільний грант для дослідження ризик-менеджменту кризових явищ перехідної економіки України)
- Інститут економіки і прогнозування НАНУ (акад. Геєць В.М.)
- НДІ моделювання економіки при міністерстві економіки

Робота зі студентами

Наукова робота студентів:
До наукової діяльності кафедри активно залучена переважна більшість студентів спеціальності «Економічна кібернетика». Створені і плідно працюють три наукові гуртки (по одному в кожному напрямі наукової діяльності кафедри). Ці гуртки очолюють керівники відповідних напрямів. Кафедра підготувала 4 наукові роботи для участі у конкурсі «Завтра.ua» (фонд Пінчука) та 3 роботи на Міжнародний конкурс «НАУКОВИЙ ДЕБЮТ 2011» (Польща)
Студенти спеціальності "Еконолмічна кібернетика" активно залучаються до наукової роботи. Вони працюють над дослідженням в рамках основної теми кафедри під керівництвом викладачів кафедри. Результати досліджень студенти представляють на семінарі кафедри, міжнародних, всеукраїнських конференціях, беруть учать в олімпіадах.

Виховний процес на кафедрі економічної кібернетики спрямований на підготовку висококваліфікованих фахівців, виховання в них почуття відповідальності та професіоналізму, ідей українського патріотизму, культурно-духовних надбань людства і загальнолюдських цінностей. В основу виховної роботи покладені закони України "Про освіту", відповідні рішення Міносвіти і науки, молоді та спорту України, концепції виховної роботи університету та інституту

 

Провідними завданнями наукової діяльності кафедри у найближчому майбутньому є:
• створити таку організацію науково-освітнього процесу, щоб кафедра стала не місцем репродукції, а місцем виробництва нових знань, а, відтак, і викладання нових знань студентам;
• отримати міжнародне визнання результатів досліджень через опублікування результатів в міжнародних виданнях;
• розширити міжнародні зв'язки з провідними науковими школами

• за рахунок вказаного - отримати міжнародні наукові гранти та продовжити плідну наукову роботу на міжнародному рівні;


Наші контакти:

18031, м. Черкаси
бульв. Шевченка, 81
кім. 403  (кафедра економічної кібернетики)

Тел. (0472)  45-75-70 
e-mail: kaf_ek@cdu.edu.ua